Úspech českého penového skla na prestížnom veľtrhu BAU v Mníchove

Příbram, 23. ledna 2011

V týždni od 17. do 22. januára tohto roku sa v nemeckom Mníchove konal v poradí už 19. ročník najväčšieho stavebného veľtrhu v Európe BAU. Medzi iba desiatimi vystavovateľmi z Českej republiky z celkového počtu 2077 medzinárodných firiem nechýbala spoločnosť Recifa, a.s., jediný výrobca penového skla u nás.
„Účasť na veľtrhu bola pre nás veľmi dôležitá, zaznamenali sme veľký záujem zo strany medzinárodných staviteľov, predovšetkým z Nemecka a Rakúska,“ hovorí Jan Cimbůrek, majiteľ spoločnosti a dodáva: „Návštevníci boli zaujatí nielen kvalitou, ale aj cenou. Na rozdiel od iných výrobcov máme na výrobu nášho penového skla REFAGLASS vlastný vstupný materiál, preto si môžeme dovoliť byť mnohonásobne lacnejšie. Naša konkurencia dokonca na výrobu tohto stavebného materiálu používa vstupný materiál od nás.“

Pri stánku spoločnosti Recifa,a.s., o ploche 80 m2 denne prešli tisíce návštevníkov. Boli prilákané nielen modelom továrne, kde sa zoznámili s použitím materiálu v praxi, ale aj motorovými veteránmi Praga, Aero a Jawa. „Chceli sme poukázať na českú tradíciu, históriu a kvalitu českých produktov. Sme česká firma, ktorá sa môže pýšiť nielen kvalitou výroby, spracovaním, ale aj veľmi zaujímavou cenou,“ dodáva Cimbůrek.

Medzinárodný veľtrh BAU sa pravidelne koná už od roku 1992. Tento rok sa v 17 halách o celkovej rozlohe 180 000 m2 zišlo viac ako dvetisíc vystavovateľov zo 40 krajín sveta. Kľúčové témy veľtrhu sa točili okolo budúcnosti stavebného priemyslu a predovšetkým princípov udržateľnej výstavby.

Viac informácií na www.refaglass.cz a www.bau-muenchen.com.

Spoločnosť RECIFA a.s., sa sústreďuje na separáciu a recykláciu druhotných surovín. V oblasti spracovania odpadov z papierov, plastov a skla sa radí k najvýznamnejším spracovateľom v Českej republike. Na českom trhu pôsobí už od roku 1995, kedy začala svoju činnosť likvidáciou separovaného odpadu z kontajnerov. Separovaný odpad je triedený a spracovávaný na vlastnej linke. Táto triediaca linka je schopná spracovať až cca 12 000 t/rok. RECIFA a.s., je jediným českým výrobcom penového skla v Českej republike. Predáva ho pod značkou REFAGLASS.

Penové sklo REFAGLASS je tepelne izolačný materiál vyrobený zo stopercentne recyklovateľného skla. Má výborné technické vlastnosti na využitie v mnohých oblastiach stavebníctva. Vďaka svojej vnútornej štruktúre je penové sklo REFAGLASS vysoko únosné, nenasiakavé, nenamrzavé, odolné voči vonkajším materiálom a predovšetkým nehorľavé. Jeho použitie je vhodné do všetkých druhov stavieb, kde ľahko nahradia zastarané typy izolačných materiálov, ktoré sú z väčšej časti vyrobené z ropných látok, čo ich použitie značne limituje. Penové sklo REFAGLASS je oproti týmto materiálom izolačný materiál budúcnosti. Je stopercentne ekologický a znovu recyklovateľný.