S penovým sklom REFAGLASS si môžete zahrať na BOHY. Stvorte si svoj svet za 7 dní a odpočívajte 8 deň!

S penovým sklom REFAGLASS si môžete zahrať na BOHY. Stvorte si svoj svet za 7 dní a odpočívajte 8 deň!

Sedem. Číslo, ktoré v hovorovej reči často komolíme, vyslovíme ho skôr „ako by povedal švec“, ale v našich životoch hrá oveľa väčšiu úlohu, než si sami mnohokrát uvedomujeme. Veď aj podľa Biblie stvoril Boh Zem za 7 dní, máme 7 divov sveta, 7 kontinentov, 7 dní v týždni, hovoríme o 7 farbách dúhy. Všade okolo nás hrá sedmička hlavnú rolu. Mnoho ľudí ju vníma ako magické číslo. V 10. storočí bolo vtedy známych 7 planét (Mesiac, Merkúr, Venuša, Slnko, Mars, Jupiter, Saturn) a tie boli prepojené vždy s jedným zo siedmich vtedy známych kovov (striebro, ortuť, meď, zlato, železo a olovo). 


S číslom sedem sa stretávame už od detstva, keď nám rodičia čítali rozprávky. Za siedmimi riekami a siedmimi horami žila Snehulienka a sedem trpaslíkov, Božena Nemcová nechala premeniť vo svojej rozprávke Sedmero krkavcov 7 chlapcov na čierne vtáky a krajčír Nitka zabil sedem múch jednou ranou. 

Sedmičkou sa inšpirujú aj mnohí filmári. Brad Pitt si zahral vo filmoch Sedem, ktorého scenár bol inšpirovaný siedmimi smrteľnými hriechmi, aby následne o dva roky neskôr strávil sedem rokov v Tibete. A je snáď náhoda, že vo westerne Johna Sturgesa bolo práve presne sedem statočných a že najslávnejší agent všetkých čias James Bond mal označenie 007? Nie. Sedmička je jednoducho šťastné číslo s magickým významom. 

Číslo sedem sa objavuje aj v stavebníctve. 

Příbramská spoločnosť Recifa prichádza s kampaňou 7K, v rámci ktorej predstavuje práve 7 spôsobov využitia penového skla Refaglass: 

1. Tepelná izolácia základových dosiek a muriva
2. Izolácia terás a klenboví
3. Izolácia zelených striech
4. Rekonštrukcia podláh
5. Izolácia bazénov
6. Modelácia terénov a vyhrievanie chodníkov
7. Stavba gabiónov

A základovú dosku pomocou penového skla si dokážete sami postaviť za sedem dní. Náhoda? Možno. Mágia? Možno. Každopádne aj Boh predsa stvoril Zem za sedem dní. Stvorte si aj Vy svoj svet, svoj domov, svoje teplo a svetlo. Použite Refaglass.

Celý článek zde