Penové sklo REFAGLASS sa novo predáva cez slovenské stavebniny Woodcote

Český výrobca penového skla REFAGLASS novo začal spolupracovať so slovenskými stavebninami Woodcote. Tie patria k najväčším slovenským distribútorom materiálov pre suchú skladbu. Stalo sa tak v nadväznosti na novú stratégiu firmy REFAGLASS v rámci, ktorej výrobca cieli aj na zahraničné trhy.

Penové sklo REFAGLASS sa novo predáva cez slovenské stavebniny Woodcote

„Na Slovensku síce pôsobíme už od roku 2011, ale po zvýšenom dopyte zo strany slovenských subjektov sme sa rozhodli pre predaj cez etablovaného a stabilného partnera,“ potvrdzuje Norbert Derco, obchodný zástupca REFAGLASS pre Slovensko a dodáva: „Veríme, že cez štyridsať pobočiek, ktorými spoločnosť Woodcote disponuje, bude mať slovenský zákazník k nášmu produktu jednoduchšiu cestu.“

„Woodcote sa sústredí na stavebné materiály s dlhou životnosťou, ktoré uľahčujú prácu a šetria náklady aj prírodu. Preto penové sklo ako izolačný materiál, ktorý je 100% ekologický, recyklovateľný a vyrobený z odpadu, jasne zapadá do nášho portfólia,“ hovorí Pavol Tokoš, manažér nákupu zo spoločnosti Woodcote SK.

Zákazníci budú môcť kúpiť penové sklo vo všetkých ponúkaných frakciách a to 0-63 mm, 16-32 mm, ktoré sa používajú na zakladanie stavieb, ľahčené zásypy, modelovanie terénu, na tepelno-izolačný zásyp potrubia, tepelno-izolačné obsypy pri rekonštrukciách, rekonštrukcie podláh ako na teréne, tak v stropných konštrukciách, na zakladanie bazéna alebo na tepelnoizolačný obsyp bazénov. Frakcie 4-16 mm a 0-4 mm sú vhodné do ľahčených betónov

Penové sklo je ľahčené pórovité kamenivo, ktoré sa pre svoje vlastnosti hodí ako izolačný materiál. Má vysokú pevnosť v tlaku, je mrazuvzdorné, nenasiakavé vodou, nehorľavé a má veľmi nízku objemovú hmotnosť. Jeden kubík váži iba 150 Kg. Je teda vhodné nielen pre komerčné stavby, ale aj pre koncových zákazníkov. Predáva sa v obaloch BIG BAG v objeme 1 m3. Najčastejšie tento materiál zákazníci používajú pri realizácii základovej dosky, rekonštrukcii podláh alebo drenáži.

Na Slovensku bolo penové sklo REFAGLASS použité napríklad pri stavbe futbalového štadióna na Tehelnom poli v Bratislave. Ten patrí k najmodernejším a technologicky najvyspelejším futbalovým štadiónom v strednej Európe.